لارنگوسکوپ

لارنگوسکوپ

 

لارنگوسکوپ که یکی از تجهیزات پزشکی معاینه می باشد، به منظور مشاهده ی حنجره و حلق استفاده شده و بخش مهمی از معاینه ی سر و گردن می باشد. این بخش از معاینه، اختلالات متنوعی اعم از حاد، مزمن، خوش خیم یا بدخیم را نشان می دهد.

 

انواع لارنگوسکوپ:

  1. لارنگوسکوپ آینه ای:

در این روش یک آینه ی کوچک مخصوص در عقب دهان بیمار در زاویه ای قرار داده می شود که نور مستقیم را به حنجره بتاباند. قبل از انجام این معاینه از بی حسی موضعی به منظور کاهش رفلکس بیمار استفاده می شود.

  1. لارنگوسکوپ سخت:

این روش دقیق ترین نمای بزرگ شده از حنجره را در اختیار قرار می دهد. در لارنگوسکوپ سخت، یک دستگاه بزرگنمایی و منبع نوری در داخل یک لوله ی سخت قرار گرفته اند.

  1. لارنگوسکوپ قابل انعطاف:

در این روش یک منبع نوری و دستگاه بزرگنمایی داخل یک لوله ی نرم و قابل انعطاف قرار گرفته اند. قبل از انجام معاینه، ناحیه ی بینی را که لوله از آن عبور داده می شود به صورت موضعی بی حس می کنند و به وسیله ی لارنگوسکوپ داخل حنجره را نگاه می کنند. از این وسیله برای مشاهده ی نازوفارنکس (فضای اتصال حلق به حفره ی بینی)، کام نرم، حلق و پشت زبان استفاده می شود.

علائمی مانند سرفه ی مزمن، تنگی نفس لارنگوتراکئال، دیسفونی، تغییرات صدا، گلو درد مزمن، گوش درد، مشکلات بلع، دیسفاژی و علائم آسپیراسیون استفاده از لارنگوسکوپ را لازم می سازند. لارنگوسکوپی برای آشکار ساختن موقعیت تشریحی اختلال و علت آن انجام می شود. بیمارانی که در معرض خطر بالای سرطان سر و گردن هستند لازم است با لارنگوسکوپی غیر مستقیم (با آینه) یا مستقیم معاینه شوند. لارنگوسکوپی حنجره هم چنین برای معاینه ی بیماران دچار مشکلات راه هوایی انجام می گیرد. این نوع معاینه در بخش اورژانس بیمارستان انجام می گیرد. هم چنین لارنگوسکوپی ممکن است در تشخیص بیماری هایی از قبیل رفلاکس معده به مری، سل، سارکوییدوز، آلرژی یا بیماری های نورولوژیک مورد استفاده قرار گیرد.

حال برای شناختن بهترین مارک و مناسب ترین مدل برای شما، از میان لارنگوسکوپ های موجود در بازار، می توانید از مقالات و دستگاه های لارنگوسکوپ موجود در سایت درمان شو کمک بگیرید. کافیست برای این کار بر روی آدرس http://darmanshow.com/product-category/لارنگسکوپ/  کلیک نمایید.

Tags: , ,