فشارسنج

 

یکی از پرکاربردترین تجهیزات پزشکی در سطح جهان فشارسنج (اسفیگمومانومتر Sphygmomanometer) می باشد که انواع مختلفی دارد. شما از طریق دستگاه فشارسنج می توانید میزان فشار خون خود را مورد سنجش قرار دهید چرا که امروزه فشار خون یکی از 10 دلیل اصلی بیماری های قلبی منجر به فوت درکشورهای جهان است به طوری که به آن قاتل خاموش می گویند. این در حالی است که با کنترل فشار خون می توان از بروز خیلی از بیماری ها و خطرات ناشی از آن ها جلوگیری کرد. فشارسنج یا دستگاه فشار خون یکی از مهم ترین تجهیزاتی است که برای کنترل فشار خون و سنجش سلامتی می توان از آن استفاده کرد که فروشگاه اینترنتی تجهیزات پزشکی درمان شو کامل ترین دامنه محصولات فشارسنج را در اختیار شما قرار داده است.

انواع فشارسنج ها به شرح زیر می باشند:

فشارسنج دیجیتال:

سنجش فشار خون به دو روش 1- شنوایی (توسط پزشک) با فشارسنج های جیوه ای و گوشی پزشکی و 2- دیجیتالی (توسط دستگاه) صورت می گیرد. در حال حاضر، در سطح بازار، محدوده وسیعی از فشارسنج های دیجیتال موجود است. به طور کلی فشارسنج دیجیتال به دو گروه فشارسنج دیجیتال مچی و فشارسنج دیجیتال بازویی تقسیم می شود. از آنجایی که خطرات فشار خون بالا بر تک تک اعضاء بدن است، در نتیجه این یک امر واجب است که در هر خانه ای یک دستگاه فشارسنج باشد و چون فرد حرفه ای در خانه نیست، فشارسنج دیجیتال که سنجش را به طور اتومات انجام می دهد، جزء پرمخاطب ترین دستگاه های فشارسنج محسوب می شود. به طور کلی فشار خون یکی از کمیت های مورد اندازه گیری بسیار مهم محسوب می شود که سنجش بسیار دقیق و سریع آن از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

فشارسنج

برای مشاهده ی برترین فشارسنج های دیجیتالی موجود در بازار تجهیزات پزشکی لیست زیر را ملاحظه فرمایید:

فشارسنج دیجیتال بازویی امرن M2

فشارسنج دیجیتال بازویی امرن M3

فشارسنج دیجیتال بازویی امرن M6 Comfort

فشارسنج دیجیتال بازویی امرن M6 AC

فشارسنج دیجیتال بازویی امرن HBP-1100

فشارسنج دیجیتال بازویی ای ان دی UA-1020

فشارسنج دیجیتال بازویی ای ان دی UA-767F-W

فشارسنج دیجیتال بازویی ای ان دی UA-651

فشارسنج عقربه ای:

استفاده عمده فشارسنج عقربه ای در مطب پزشک و کلینیک ها، به روش شنیداری می باشد ولی با این حال استفاده دستگاه فشارسنج عقربه ای در خانه و هم چنین بیمارستان ها قدمت طولانی دارد و به جرات می توان گفت معمول ترین و پرکاربردترین مخاطبین فشارسنج عقربه ای، مراکز درمانی می باشند چرا که اگر به صورت منظم کالیبره و تنظیم شود، از دقت خوبی برخوردار است. به طور کلی دستگاه فشارسنج عقربه ای از یک گیج فشار یا مانومتر عقربه ای، کاف و کاور آن، شلنگ های رابط و پمپ هوا یا پوآر تشکیل می شود.

فشارسنج

برترین فشارسنج های عقربه ای موجود در بازار تجهیزات پزشکی در لیست زیر ارائه شده اند:

فشارسنج عقربه ای ریشتر Exacta 1350

فشارسنج عقربه ای ریشتر Precisa-N 1360

فشارسنج عقربه ای تک شلنگه ریشتر Minimus-ll

فشارسنج عقربه ای دو شلنگه ریشتر 1382

فشارسنج عقربه ای سه کاف ریشتر مدل اطفال، کودک و نوزاد 1440

فشارسنج عقربه ای ضد ضربه ریشتر 107-1250

فشارسنج جیوه ای:

فشارسنج های جیوه ای به دلیل وجود جیوه در ساختارشان خطرناک و سمی هستند و باید فقط در کلینیک ها، مطب ها و جاهایی که خطر شکسته شدن آن ها کمتر است استفاده شوند. به همین دلیل استفاده از فشارسنج های جیوه ای برای مصارف خانگی توصیه نمی شود.

فشارسنج

برای مشاهده ی برترین فشارسنج های جیوه ای کلینیکال موجود در بازار تجهیزات پزشکی به لیست زیر توجه فرمایید:

فشارسنج جیوه ای دیواری ریشتر مدل Empire-N

فشارسنج جیوه ای رومیزی ریشتر مدل Diplomat

فشارسنج جیوه ای رومیزی ریشتر مدل Nova

حال به بررسی برترین و پرفروش ترین فشارسنج های بازار تجهیزات پزشکی می پردازیم:

فشارسنج بیورر(Beurer):

به طور کلی 90 سال است که شرکت بیورر (Beurer) به عنوان یک رهبر (در بازار فروش محصولات بهداشتی و سلامت) و یکی از موفق ترین شرکت های دنیا پیشتازی می کند و به عنوان یک متخصص در امور سلامتی و بهداشتی مصرف کنندگان شناخته شده است. قابل ذکر است که امروزه دامنه تولید محصولات بیورر شامل بیش از 120 نوع محصول از قبیل دستگاه های فشارسنج بیورر، اندازه گیری تست قند خون، تب سنج و دماسنج، تشک های برقی، ترازوهای فردی و آشپزخانه، ماساژور پا، نبولایزرها و همچنین ساعت های ضربان قلب می باشد. لازم به ذکر است که فشارسنج دیجیتال بیورر جزء کاملترین فشارسنج های دیجیتال موجود در سطح بازار می باشد.

فشارسنج

برترین فشارسنج های بیورر:

فشارسنج دیجیتالی بازویی بیورر مدل BM19

فشارسنج دیجیتالی بازویی بیورر مدل BM44

فشارسنج دیجیتالی بازویی بیورر مدل BM16

فشارسنج دیجیتالی بازویی بیورر مدل BM85

فشارسنج امرن (Omron):

شرکت امرن (omron) با بیش از 85 سال تجربه و دامنه محصولات متنوع، توجه بسیاری به نیازهای مشتریان خود و مشکلات آن‌ها دارد و بسیاری از اشکالاتی که در فشارسنج های دیگر می‌توان دید را در محصولات خود رفع کرده است. کاف دور بازوی 360 درجه، راهنمای بستن کاف، وجود دکمه‌ های متعدد و غیره که بر روی دستگاه های فشارسنج دیجیتال خود به کار برده است، امکاناتی هستند که شرکت امرن را با دیگر برندها متمایز می‌کنند. لازم به ذکر است که فشارسنج دیجیتال امرن جزء محبوب ترین فشارسنج های دیجیتال موجود در سطح بازار می باشد.

فشارسنج

برترین فشارسنج های امرن:

فشارسنج دیجیتالی بازویی امرن مدل M2

فشارسنج دیجیتالی بازویی امرن مدل M3

فشارسنج دیجیتالی بازویی امرن مدل M6 AC

فشارسنج دیجیتالی بازویی امرن مدل M6 Comfort

 

فشارسنج ای ان دی (AND):

شرکت ای ان دی (AND) یک شرکت ژاپنی است که به تولید کالاهای با کارایی عالی می پردازد. لازم به ذکر است که محصولات این شرکت علاوه بر دقت و صحت بسیار و کاربری آسان، قیمت مقرون به صرفه ای نیز دارند که سبب محبوبیت کالاهای آن در بازار مصرف کنندگان شده است.

فشارسنج

برترین فشارسنج های ای ان دی:

فشارسنج دیجیتال بازویی ای ان دی UA-651

فشارسنج دیجیتال بازویی ای ان دی نیمه اتوماتیک UA-704

فشارسنج دیجیتال بازویی ای ان دی UA-1020

فشارسنج دیجیتال بازویی ای ان دی UA-767F-W

 

در آخر قابل ذکر است که محصولات پزشکی مربوط به فشارسنج دیجیتال برندهای گوناگون توسط سایت فروشگاه اینترنتی تجهیزات پزشکی درمان شو عرضه می گردد و کاربران به راحتی می توانند آن ها را به صورت اینترنتی تهیه نمایند.

Tags: ,