شرکت تجهیزات پزشکی

شرکت تجهیزات پزشکی

 

امروزه با تغییر رویه زندگی جوامع بشری به سمت زندگی شهرنشینی و کامپیوتری، آمار بیماری ها افزایش یافته و سلامت جهانی به خطر افتاده است و همین امر سبب شده افراد به تجهیزات پزشکی پیشرفته نیاز شدیدتری پیدا کنند. در نهایت این امر بهانه و اجباری شد تا مهندسین پزشکی در زمینه تولید، نوآوری های بیشتری داشته باشند. با تغییر نیاز بیماران و مصرف کنندگان مانند پزشکان و پرستاران، هر روزه تجهیزات پزشکی جدیدی با قابلیت های جدید وارد بازار می شود که استفاده از دستگاه را برای مصرف کنندگان آسان نموده است.

در آیین نامه اداره کل تجهیزات پزشکی ایران به هرگونه وسیله، تجهیزات، لواز­م، وسایل کاشتنی، مواد، معرف ها یا کالیبراتور آزمایشگاهی که به تنهایی یا با تلفیق با وسایل دیگر توسط پزشک یا هر کاربر دیگر که جهت اهدافی مانند تشخیص، پیشگیری، پایش، درمان یا کاهش بیماری و غیره مورد استفاده قرار بگیرد، تجهیزات پزشکی می گویند. بر اساس قوانین موجود، تمامی لوازم وارد شده یا تولید شده یا توزیع شده در کشور باید دارای تاییدیه اداره کل باشند.

بر همین اساس شرکت های مهندسی پزشکی بسیاری در سطح ایران به وجود آمدند که دارای چند حیطه فعالیت هستند. به طور کلی شرکت تجهیزات پزشکی در ایران می تواند در سه زمینه زیر فعالیت داشته باشد.

1- شرکت واردکننده:

شرکت وارد کننده، شرکتی است که لوازم خاصی را از شرکت های مستقر در کشور های دیگر خریداری کرده و از طریق اداره کل برای کالای مورد نظر وارداتی، مجوز ورود و ترخیص می گیرد. سپس کالا را به کشور آورده و در اختیار شرکت های توزیع کننده قرار می دهد. شرکت واردکننده موظف است برای کالای وارداتی خود خدمات پس از فروش اعم از تعمیر و آموزش و غیره ارائه دهد.

واردات

 

2- شرکت تولید کننده:

شرکت تولیدکننده، شرکتی است که لوازم پزشکی را در کارخانه ی خود تولید کرده و در اختیار شرکت توزیع کننده قرار می دهد. قبل از تولید هر کالای پزشکی باید مجوز تولید آن کالا را از اداره کل و دیگر ارگان های دولتی دریافت نماید تا بتواند سطح کیفی کالای پزشکی خود را بسنجد و بعد آن را در بازار و در اختیار مصرف کننده قرار دهد. شرکت تولیدکننده موظف است برای کالای تولیدی خود خدمات پس از فروش اعم از تعمیر و اموزش و غیره ارائه دهد.

تولید

 

3- شرکت توزیع کننده:

شرکت توزیع کننده نیز کالاهای موجود در شرکت وارد کننده و شرکت تولید کننده را از آن ها خریداری نموده و در سطح بازار و هم چنین مصرف کنندگان، توزیع و پخش می نماید. طبق آیین نامه های موجود در اداره کل ایران، کلیه شرکت هایی که در رساندن یک کالا به دست مصرف کننده دخیل هستند، در ارائه خدمات پس از فروش نیز مسئول هستند.

در این میان شرکت هایی نیز هستند که در زمینه کالیبراسیون و غیره نیز فعالیت می کنند. در کل شرکت لوازم پزشکی باید مجاز باشد که برای اطلاع از مجاز بودن یا نبودن شرکت می توان وارد سایت اداره کل (imed) شد و لیست شرکت های مجاز را مشاهده نمود. شرکت کالیبراسیون، شرکتی است که با عقد قرارداد با شرکت های وارد و تولید کننده و هم چنین مراکز درمانی، به آن ها خدمات تعمیر، نگهداری و کالیبراسیون و غیره ارائه می دهد.

با توجه به اینکه این روزها روش زندگی تغییر یافته و بیشتر کارها به طور هوشمند و با ابزار هوشمند صورت می گیرند، فروشگاه درمان شو شیوه ای جدید را در میان شرکت ها به کار برده است. بدین صورت که تجهیزات را می توان به صورت اینترنتی خریداری نمود تا بتوانید در وقت و هزینه خود صرفه جویی نمایید.

هدف اصلی فروشگاه درمان شو، ارائه اطلاعات تکمیلی درباره محدوده وسیعی از محصولات همراه با ارائه لوازم برتر برای مصرف کنندگان است. در این راستا سایت درمان شو تلاش خود را می کند تا بتواند تمامی نیازهای مصرف کنندگان را در حوزه سلامت و درمان برطرف نماید و در جهت خرید و انتخاب معتبر آن ها را یاری نماید. لازم به ذکر است که فروشگاه اینترنتی درمان شو در زمینه فروش، تیم پشتیبانی قوی تشکیل داده تا بتواند لوازم مورد نیاز مشتریان خود را در سریع ترین زمان ممکن و با کمترین هزینه در اختیار آن ها قرار دهد.

 فروشگاه آنلاین درمان شو فعالیت خود را در جهت ارائه و فروش با کیفیت بالا در حوزه کالای پزشکی و کالاهای بهداشتی از سال 94 آغاز نموده است. این فروشگاه با هدف ارتقا سطح کیفی سلامت و درمان، به عنوان بزرگترین و معتبرترین مرجع خرید کالای پزشکی در ایران شناخته شده است و این عقیده را دارد که بتواند یک خط مشی مناسب و قابل اعتماد را حین خرید و فروش در اختیار مصرف کنندگان قرار دهد تا مشتریان بتوانند فارغ از هر دغدغه ی فکری محصول مورد نظر خود را با بالاترین کیفیت تهیه نمایند.

هدف اصلی فروش به صورت غیرحضوری و آنلاین، سهولت بخشیدن دسترسی مشتریان به طیف وسیعی از تجهیزات است که درمان شو این امکان را برای مشتریان خود فراهم نموده است. فروش و مشاوره رایگان 24 ساعته توسط تیم حرفه ای، مجرب و جوان، ارسال رایگان محصول، ارائه اطلاعات تکمیلی درباره محصولات و نحوه استفاده از هر محصول، ارائه مقالات علمی و به روز در زمینه سلامت، درمان، زیبایی و کاربرد، جستجوی پیشرفته برای یافتن محصول مورد نظر و ویژگی های خاص آن محصول اعم از قیمت، شرکت سازنده و کشور سازنده آن، ابعاد و وزن و غیره از جمله خدمات خاص فروشگاه اینترنتی درمان شو می باشد.

فروشگاه اینترنتی درمان شو در زمینه فروش در پنج گروه فعالیت می نماید. دسته بندی دامنه محصولات این 5 گروه کالایی به شرح ذیل می باشد:

1- خانگی:

دسته اول محصولات در فروشگاه اینترنتی درمان شو، تجهیزات خانگی می باشد که شامل کالاهایی است که در منزل و برای بیمار مورد استفاده قرار می گیرد و شامل گروه های تب سنج و دماسنج، پوست و مو و زیبایی، بخور و رطوبت ساز، ماساژور، فشارسنج، تشک مواج، ترازو، تخت بیمار، تجهیزات توانبخشی، تجهیزات تنفسی، خواب و استراحت طبی، تناسب اندام، تصفیه هوا، تصفیه آب، تشک و پتوی برقی، مادران و نوزاد، گرما و سرما درمانی، فیزیوتراپی، ساپورت های ارتوپدی و دستگاه تست قند خون می شود.

تجهیزات پزشکی خانگی

 

2- کلینیکال:

دسته دوم در فروشگاه اینترنتی درمان شو، تجهیزات کلینیکال می باشد که مصرف حرفه ای دارند و توسط پزشک یا هر فرد حرفه ای دیگر مانند پرستار و غیره مورد استفاده قرار می گیرد و شامل گروه های اتوسکوپ و افتالموسکوپ، چکش معاینه، ترازوی کلینیکال، ترالی، ویلچر کلینیکال، لارنگسکوپ، دیاپازون، اسپکلوم، تخت، ست احیا، چراغ قوه، تب سنج و دماسنج کلینیکال، فشارسنج کلینیکال، اسپیرومتر، ساکشن، گوشی پزشکی، ست معاینه، تجهیزات تنفسی کلینیکال، قدسنج و ظروف و ابزار معاینه می شود.

تجهیزات کلینیکال

3- بیمارستانی:

دسته سوم در فروشگاه اینترنتی درمان شو، تجهیزات بیمارستانی می باشد که در سایت فروشگاه درمان شو به نام تجهیزات پیشرفته آورده شده است و در مراکز درمانی مورد استفاده قرار می گیرند و شامل گروه های ICU و CCU، بیهوشی و تنفسی، آمبولانس، اورژانس، زنان و زایمان، اتاق عمل، هتلینگ، قلب، اطفال و نوزاد، عمومی و تصویربرداری می شود که کالاهای تخصصی هر یک از این گروه ها در دسته مخصوص خود گنجانده شده و در راستای هتلینگ بیمارستان استفاده می شود.

تجهیزات بیمارستانی

 

4- مصرفی:

دسته چهارم در فروشگاه اینترنتی درمان شو، تجهیزات مصرفی هستند که به صورت یک بار مصرف می باشند و شامل گروه های چسب، ماسک فیلتردار، دستکش جراحی استریل، سوند، ست سرم، باند و گاز و پنبه، دستکش ونیل، لباس بیمار، آنژیوکت، الکل طبی، دستکش لاتکس، ملحفه و روتختی، سرنگ، بتادین، ماسک سه لایه و کیسه ادرار می شود این کالاها از جمله تجهیزاتی هستند که در پزشکی بسیار کاربرد دارند.

تجهیزات مصرفی

 

5- تجهیزات آرایشی و بهداشتی:

دسته پنجم در فروشگاه اینترنتی درمان شو، تجهیزات آرایشی و بهداشتی می باشد که شامل دو گروه 1- تجهیزات بهداشتی مانند پدهای عرق گیر مخصوص شیردهی، زیربغلی و همچنین ژل های ضدعفونی کننده و 2- تجهیزات آرایشی مانند آینه های برقی و غیره می شود.

آرایشی بهداشتی

برای مشاهده کالاهای موجود در هر یک از این دسته ها و گروه ها کافی است بر روی نام گروه یا دسته مورد نظر بر روی مقاله کلیک نماید. سایتدرمان شو تمام تلاش خود را می کند تا شما با انتخاب این فروشگاه اینترنتی، به عنوان یک مرجع قابل اعتماد، علاوه بر صرفه جویی در زمان، وقت و هزینه، ضامن سلامتی خود، خانواده عزیزتان و دوستانتان باشید.

 

 

 

 

 

 

Tags: ,