خرید تجهیزات پزشکی

خرید تجهیزات پزشکی

 

یکی از دغدغه های افراد جامعه خرید تجهیزات پزشکی با کیفیت از سطح بازار است. حال این سوال پیش می آید که از میان تجهیزات موجود در بازار کدام یک را بخریم؟ تجهیزات مورد نیاز را از کدام فروشگاه خریداری کنیم؟ برترین شرکت ارائه دهنده تجهیزات پزشکی کدام شرکت است؟ کدام فروشگاه تجهیزات اصل را با قیمت مناسب و گارانتی معتبر عرضه می نماید؟ در این مقاله سعی شده است دغدغه های مصرف کنندگان را حین خرید رفع نماید و راهنمای مناسبی باشد تا بتواند پاسخگوی سوالات و مشکلات بیماران و پزشکان و یا دیگر مصرف کنندگان باشد.

به راحتی می توان گفت خرید تجهیزات پزشکی یکی از سخت ترین خریدهاست چرا که پارامترهای بسیاری موجود است که یک خریدار باید به آن ها توجه نماید تا پس از خرید، پشیمان نشود مخصوصا اگر تجهیزات مدنظر دارای قیمت بالا و عملکرد حساس پزشکی باشد.

به طور کلی تجهیزات پزشکی به سه دسته 1. مصرفی (یک بار مصرف ها مثل سرنگ)، 2. دستگاهی و سرمایه ای (مثل دستگاه سی تی اسکن)، 3. نیمه مصرفی (دستگاه هایی که به همراه وسایل یک بار مصرف مخصوص خود استفاده می شوند) تقسیم می شوند.

حین خرید تجهیزات پزشکی به چه نکاتی باید توجه نمود؟

 1. تاییدیه های کیفی

مهم ترین شاخصی که معرف یک محصول با کیفیت عالی است برخورداری از تاییدیه های معروف کیفی می باشد. تاییدیه های کیفی به ترتیب سخت گیرانه ترین آن ها در زیر آورده شده است:

 • FDA آمریکا (بالاترین استاندارد که فروش آن کالا را در امریکا مجاز می کند)
 • CE اروپا
 • ISO 13485
 1. سطح خطر:

حین خرید بسته به سطح خطر بالاتر، باید تحقیق و حساسیت بیشتری درباره تجهیزات داشته باشید.

 1. ارائه دهنده تجهیزات:

یکی دیگر از مهم ترین نکته ها حین خرید تجهیزات، فروشنده ی کالاست.

 • دقت نمایید اعتبار و سابقه فروشنده مخصوصا در زمینه خدمات مشتریان تا چه میزان است؟
 • در عین حال تعهد فروشنده در زمینه خدمات پس از فروش و گارانتی وسیله چقدر و چگونه می باشد؟
 • در آخر ممکن است کالای پزشکی مدنظر نیازمند آموزش تخصصی در ارتباط با کاربری اش داشته باشد، در این صورت باید دید تعهد شرکت برای ارائه آموزش های لازم چگونه است؟
 1. قیمت:

با توجه به این که قیمت تجهیزات پزشکی نسبت به وسایل الکتریکی دیگر بسیار بیشتر است و هم چنین پورسانت های بسیاری به واسطه ها جهت فروش بیشتر تعلق می گیرد، سبب شده است تفاوت های بسیاری در قیمت عرضه شده در بازار ایجاد شود و هم چنین موجب شده بسیاری از افراد غیر متخصص و نیز غیر مرتبط با این رشته، اقدام به فروش کنند. بنابراین هنگام خرید از مناسب بودن قیمت وسیله ی عرضه شده توسط فروشنده اطمینان حاصل نمایید.

 • لوازم جانبی وسیله:

هنگام خرید دقت نمایید که تمامی تجهیزات جانبی مورد نیاز، به همراه وسیله به شما ارائه شده باشد.

 • هزینه های جانبی:

بعضی از تجهیزات نیازمند یک سری لوازم مصرفی جانبی هستند که مخصوص مدل خود می باشند. پس لازم است حین انتخاب وسیله ی خود از قیمت لوازم مصرفی جانبی مخصوص مدل و برند دستگاه اطلاعات لازم را کسب کنید.

خرید تجهیزات پزشکی به دلیل حساسیت بسیار بالای دستگاه ها و ارتباط مستقیم آن ها با بیماران، یکی از خریدهایی است که باید از فروشگاه تخصصی خود خریداری شود. حال برای سهولت کار مشتریان، فروشگاه های اینترنتی بسیاری در سطح بازار به وجود آمده اند که به مصرف کنندگان ارائه خدمات می کنند. درمان شو یک فروشگاه اینترنتی است که به طور تخصصی بر روی فروش لوازم پزشکی فعالیت می کند.

فروشگاه اینترنتی درمان شو سعی نموده تمامی تجهیزات موجود در هر یک از گروه های کالایی را در فروشگاه خود، در اختیار مشتریان قرار دهد تا مصرف کنندگان بتوانند تمامی کالاهای مورد نیاز خود را از یک شرکت و یک فروشگاه خریداری نمایند و دیگر لازم به تهیه کالا از چندین فروشگاه نباشد. هم چنین سعی دارد دغدغه های فکری حین خرید کالای پزشکی را که در بالا ذکر شد برطرف نماید و با ارائه کالای اصل و مرغوب در وقت و هزینه مشتریان خود صرفه جویی نماید.

از مزیت فروشگاه اینترنتی می توان به نمایش لحظه ای قیمت اصل با گارانتی های معتبر به صورت آنلاین اشاره نمود، چرا که دیگر نیازی به تماس تلفنی یا مراجعه ی حضوری برای دریافت لیست قیمت کالاها نیست و هم چنین از دیگر مزیت های فروشگاه درمان شو می توان به ارسال رایگان و سریع کالای پزشکی در هر نقطه از ایران اشاره نمود که توسط تیم پشتیبانی قوی فروشگاه صورت می گیرد.

هدف اصلی فروشگاه اینترنتی درمان شو، ارائه اطلاعات درباره دامنه وسیعی از محصولات در کنار ارائه تجهیزات مرغوب و با کیفیت برای مصرف کنندگان گرامی است. در این راستا فروشگاه درمان شو تلاش خود را می کند تا بتواند تمامی نیازهای مصرف کنندگان را در حوزه سلامت و درمان برطرف نماید و در جهت خرید و انتخاب لوازم معتبر آن ها را یاری نماید.

قابل ذکر است که به طور کلی تجهیزات فروشگاه درمان شو در پنج دسته کلی ارائه می شود. گروه بندی این 5 دسته ی ارائه شده توسط این فروشگاه به شرح ذیل می باشد:

دسته اول در فروشگاه اینترنتی درمان شو، تجهیزات خانگی می باشد. منظور از این گروه کالایی، کالای پزشکی است که در منزل برای بیمار مورد استفاده قرار می گیرد و شامل گروه های تب سنج و دماسنج، پوست و مو و زیبایی، بخور و رطوبت ساز، ماساژور، فشارسنج، تشک مواج، ترازو، تخت بیمار، تجهیزات توانبخشی، تجهیزات تنفسی، خواب و استراحت طبی، تناسب اندام، تصفیه هوا، تصفیه آب، تشک و پتوی برقی، مادران و نوزاد، گرما و سرما درمانی، فیزیوتراپی، ساپورت های ارتوپدی و دستگاه تست قند خون می شود.

دسته دوم در فروشگاه اینترنتی درمان شو، تجهیزات کلینیکال می باشد که شامل کالای کلینیکال و حرفه ای می شود که برای تجهیز کلینیک ها یا مطب و مراکز درمانی مورد استفاده قرار می گیرد و دارای گروه های اتوسکوپ و افتالموسکوپ، چکش معاینه، ترازوی کلینیکال، ترالی، ویلچر کلینیکال، لارنگسکوپ، دیاپازون، اسپکلوم، تخت، ست احیا، چراغ قوه، تب سنج و دماسنج کلینیکال، فشارسنج کلینیکال، اسپیرومتر، ساکشن، گوشی پزشکی، ست معاینه، تجهیزات تنفسی کلینیکال، قدسنج و ظروف و ابزار معاینه می باشد.

دسته سوم در فروشگاه اینترنتی درمان شو، تجهیزات بیمارستانی می باشد که در سایت فروشگاه درمان شو به نام تجهیزات پیشرفته آورده شده است و شامل کالای پزشکی بسیار حرفه ای می شود که برای بخش های خاصی از بیمارستان استفاده می گردد و گروه های ICU و CCU، بیهوشی و تنفسی، آمبولانس، اورژانس، زنان و زایمان، اتاق عمل، هتلینگ، قلب، اطفال و نوزاد، عمومی و تصویربرداری دارد که کالاهای تخصصی هر یک از این گروه ها در دسته مخصوص خود گنجانده شده و در راستای هتلینگ بیمارستان استفاده می شود.

دسته چهارم در فروشگاه اینترنتی درمان شو، تجهیزات مصرفی می باشد که در بازار تجهیزات و کالای پزشکی به نام کالای مصرفی به فروش می رسند و در همه بخش های پزشکی مورد استفاده قرار می گیرند و شامل گروه های چسب، ماسک فیلتردار، دستکش جراحی استریل، سوند، ست سرم، باند و گاز و پنبه، دستکش ونیل، لباس بیمار، آنژیوکت، الکل طبی، دستکش لاتکس، ملحفه و روتختی، سرنگ، بتادین، ماسک سه لایه و کیسه ادرار می شود این کالاها از جمله تجهیزاتی هستند که در پزشکی بسیار کاربرد داشته و به صورت یک بار مصرف می باشند.

دسته پنجم در فروشگاه اینترنتی درمان شو، تجهیزات آرایشی و بهداشتی می باشد که شامل دو گروه تجهیزات و کالای بهداشتی مانند پدهای عرق گیر مخصوص شیردهی، زیربغلی و همچنین ژل های ضدعفونی کننده و تجهیزات و لوازم آرایشی مانند آینه های برقی و غیره می شود.

برای مشاهده ی کالاهای موجود در هر یک از این گروه ها کافی است بر روی نام گروه بر روی مقاله کلیک نماید. فروشگاه درمان شو تمام تلاش خود را می کند تا شما با انتخاب این فروشگاه، به عنوان یک مرجع قابل اعتماد، علاوه بر صرفه جویی در زمان، وقت و هزینه، ضامن سلامتی خود، خانواده عزیزتان و دوستانتان باشید.

Tags: ,