تست قند خون

تست قند خون

 

افراد جامعه که از بیماری قند خون رنج می برند به توصیه پزشک مجبورند هر چند وقت یک بار برای اندازه گیری قند خون به آزمایشگاه بروند و یا افرادی که بیماری قند خون حادتری دارند و اصطلاحا دیابت دارند مجبورند در طول روز چندین بار قند خون خود را چک نمایند چرا که این آزمایش خون میزان قند خون را نمایش می دهد تا از حال جسمانی خود اطلاع کافی بیابید ولی راه ساده تر این مشکل، خرید دستگاه های اندازه گیری قند خون خانگی است. این دستگاه ها به تست قند خون در منزل در بازار تجهیزات پزشکی معروف هستند و تقریبی از میزان قند خون را نمایش می دهند. در حال حاضر دستگاه تست قند خون و گلوکومتر زیادی در سطح بازار قرار دارند که تنوع این دستگاه تست قند خون سبب شده شناسایی گلوکومتر و دستگاه تست قند خون، خود یک پروسه ی بسیار مهم محسوب گردد.

در افرادی که بیماری دیابت شیرین (مرض قند) دارند خرید دستگاه تست قند خون یک خرید بسیار مناسب محسوب می شود چرا که با اندازه گیری مرتب قند خون می توان از میزان قند خون آگاهی یافت تا به یکباره قند خون از میزان مشخصی بالاتر نرود و از عوارض کوتاه مدت و طولانی مدت ناشی از بالا رفتن قند خون در امان بمانند.

قابل ذکر است که علاوه بر دستگاه تست قند خون در منزل، دستگاه های گلوکومتر بیمارستانی هم برای مصارف بزرگ تر وجود دارند.

تست قند خون

 

تست قند خون رایگان:

فروشندگان کالای پزشکی در سطح بازار بسته هایی را ارائه می دهند که محتوی یک دستگاه تست قند خون، چندین بسته نوار تست قند خون و هم چنین سوزن تست قند خون می باشد، که عملا هزینه دستگاه تست قند خون در این بسته ها رایگان ارائه می شود. فروشگاه اینترنتی تجهیزات پزشکی درمان شو نیز، بسته هایی را برای مصرف کنندگان ارائه داده است که شامل همه تجهیزات تست قند خون می باشد و قیمت دستگاه در این بسته ها عملا رایگان می باشد.

تست قند خون

 

تست قند خون در منزل:

به منظور کنترل قند خون بیماران دیابتی و دیگر افراد، از دستگاه تست قند خون در منزل یا گلوکومتر استفاده می شود. در حال حاضر استانداردترین راه برای کنترل پیوسته قند خون در منزل، استفاده از دستگاه تست قند خون یا گلوکومتر می باشد. برای به دست آوردن دقیق ترین میزان قند خون، لازم است حین استفاده از محصول یک سری نکات را رعایت نمود. لازم به ذکر است که فروشگاه اینترنتی درمان شو به علت فعالیت تخصصی، دارای تنوع بسیاری در دستگاه تست قند خون می باشد.

تست قند خون

 

تست قند خون در بارداری:

در زمان بارداری، پزشک معالج یک سری غربالگری ها را برای اندازه گیری پارامتر های گوناگون بدن انجام می دهد. یکی از این غربالگری ها تست قند خون می باشد چرا که در طول بارداری و به خصوص در اوایل بارداری، جنین برای سوخت ساز و رشد نیاز شدید به قندخون دارد، بنابراین نیاز مادر به گلوکز بالا رفته و سلامتی اش به خطر می افتد. در واقع سوخت و ساز بدن به وسیله مصرف قند صورت می گیرد. بنابراین نیاز است که در طول بارداری، تست قند خون بارداری توسط پزشک به طور مرتب صورت بگیرد تا قند خون مادر تحت کنترل باشد.

تست قند خون بدون سوزن:

امروزه دستگاه های تست قند خون بدون سوزن وارد بازار شده اند که اندازه گیری قند خون بدن را بدون خون گیری و ایجاد سوراخ بر روی پوست فرد انجام می دهند. ولی نکته ی قابل توجه در دستگاه تست قند خون بدون سوزن، دقت اندازه گیری پایین آن می باشد. از آن جایی که افرادی از دستگاه تست قند خون استفاده می کنند که از بیماری قند خون رنج می برند، بنابراین برای جلوگیری از خطرات احتمالی، بالا رفتن یا پایین آمدن یک دفعه ای قند خون، اندازه گیری دقیق پارامتر قند خون بسیار حائز اهمیت است.

 

تست قند خون با دستگاه:

امروزه تست قند خون به 3 روش صورت می گیرد: 1- تست قند خون از طریق آزمایش و نمونه برداری خون در آزمایشگاه 2- تست قند خون با دستگاه در منزل 3- مشاهده پیوسته گلوکر و قند خون با  دستگاه CGMS.

 

تست قند خون accu-check:

تست قند خون اکیوچک تولید کشور آمریکا و ایالت ایندیانا (Indiana) می باشد. تست قند خون اکیوچک accu-check جزء پر طرفدارترین دستگاه های تست قند خون در بازار جهانی و ایران است. این شرکت با سابقه بیش از 40 سال تجربه در زمینه تولید محصولات تست قند خون، به عنوان یکی از پیشگامان سیستم های کنترل قند خون و  پمپ های انسولین به شمار می آید. در این میان پیشنهاد فروشگاه اینترنتی درمان شو نیز دستگاه تست قند خون accu-check اکیوچک است.

تست قند خون گالا:

دستگاه تست قند خون گالا Gala ساخت شرکت TaiDoc تایوان است که تحت لیسانس آلمان می باشد. امروزه به دلیل دقت و سرعت بالا، تست قند خون گالا حجم زیادی از بازار را به خود اختصاص داده است. طی دهه گذشته شرکت تولید کننده تست قند خون گالا، راستای فعالیت خود را به تولید و بازاریابی وسایل پزشکی برتر برای بهبود سلامت و کیفیت زندگی افراد اختصاص داده است و در حال حاضر به عنوان یکی از برترین شرکت های تولید کنندگان محصولات مراقبت های بهداشتی در تایوان تبدیل شده است. شرکت تولید کننده تست قند خون گالا، خود را به عنوان یک ارائه کننده راه حل های سلامت در سطح جهانی در آینده معرفی می کند.

در آخر قابل ذکر است که محصولات پزشکی مربوط به دستگاه های تست قند خون و گلوکومتر برندهای گوناگون توسط سایت فروشگاه اینترنتی درمان شو عرضه می گردد و کاربران به راحتی می توانند آن ها را اینترنتی تهیه نمایند.

 

 

 

 

 

 

 

 

Tags: ,