تست قند خون

تست قند خون دقیق

طبق گزارشی از انجمن دیابت ایران، در حال حاضر تعداد افراد مبتلا به دیابت در حدود 6 میلیون نفر است که این تعداد در طی 20 سال آینده دو برابر خواهد شد. به همین دلیل می توان گفت دستگاه تست قند خون یکی از دستگاه های پر مصرف در بسیاری از خانواده ها است. بیماری دیابت به کمک آزمایش خون تشخیص داده می شود و سپس میزان انسولین مورد نیاز توسط پزشک تعیین می گردد. از آن جایی که انجام آزمایش خون و کنترل میزان قند خون کار آسانی نیست، دستگاه های تست قند خون به بیمار کمک می کنند تا در فواصل زمانی، قند خون خود را اندازه گیری کرده و رژیم غذایی و میزان انسولین خود را تحت کنترل داشته باشد.

 

دقیق ترین دستگاه تست قند خون:

در انتخاب یک دستگاه تست قند خون دقیق، پارامترهای بسیاری باید در نظر گرفته شوند. از آن جایی که میزان قند خون برای بیماران دیابتی بسیار مهم است، دستگاهی که فرد تهیه می کند باید حداقل خطای اندازه گیری را داشته باشد.

سیستم کنترل حجم خون:

دستگاه هایی که مجهز به سیستم کنترل حجم خون هستند مناسب ترین هستند زیرا اگر مقدار کمی خون به دستگاه بدهیم دستگاه error می دهد. اما در دستگاه های دیگر اگر مقدار ناکافی خون به دستگاه بدهیم دستگاه اندازه گیری را انجام داده و عدد اشتباه به ما نشان می دهد.

میزان خون مورد نیاز:

میزان خون مورد نیاز در دستگاه های مختلف متفاوت است (معمولا از 0.3 میکرولیتر تا 5 میکرولیتر). در دستگاه های قدیمی مقدار خون مورد نیاز زیاد است. در نتیجه درد بیشتری نیز ایجاد می شود. دستگاه های جدید به خون کمتری نیاز دارند که در این حالت بیمار تقریبا هیچ دردی حس نمی کند.

قابلیت خون گیری از نقاط مختلف بدن:

یکی دیگر از پارامترهای مهم در دستگاه تست قند خون قابلیت گرفتن خون از نقاط مختلف بدن مانند انگشت، ساعد و بازو است که این مورد برای افرادی که در طی روز چند بار قند خون خود را اندازه می گیرند اهمیت دارد.

حافظه ی دستگاه و میانگین گیری:

وجود حافظه در دستگاه یکی از نکات بسیار مهم است. دستگاه باید بتواند میزان قند خون اندازه گیری شده را در خود ذخیره کند تا بیمار بتواند گزارشی از قند خون خود به پزشک ارائه دهد. هم چنین میانگین قند خون در فواصل زمانی مختلف برای پزشک از اهمیت بالایی برخوردار است.

 

نوار تست قند خون:

نوارهای تست قند خون معمولا همراه با دستگاه می باشند. این نوارها در جعبه ی جدا قرار گرفته اند و پس از هربار استفاده در جعبه باید بلافاصله بسته شود تا نوارها با حداقل رطوبت و حرارت مواجه باشند. تاریخ انقضای نوار تست قند خون بسیار مهم است. هم چنین رطوبت یا دمای خیلی بالا یا خیلی پایین بسیار مضر است.

 

فروشگاه اینترنتی تجهیزات پزشکی درمان شو:

حال برای سهولت خرید مصرف کنندگان، فروشگاه اینترنتی درمان شو برترین برندهای تست قند خون موجود در بازار را در سبد کالایی خود در قسمت دستگاه تست قند خون قرار داده است تا مصرف کنندگان بتوانند آن ها را به راحتی و با کمترین هزینه و زمان به صورت اینترنتی خریداری نمایند.

از مزایای فروشگاه اینترنتی درمان شو می توان به مرجع معتبر شناسایی کالای مرغوب از طریق ارائه اطلاعات خاص هر محصول، بهره مندی از تیم پشتیبانی قوی، ارائه کالای مرغوب با قیمت مناسب، ارسال رایگان و سریع کالا، سهولت دسترسی به کالا از طریق اینترنت، مشاوره رایگان 24 ساعته توسط تیم حرفه ای پزشک و مهندسی پزشکی، ارائه محصول در 5 دسته کالایی مختلف و فروش تخصصی اشاره نمود.

از دیگر مزایای فروشگاه اینترنتی درمان شو می توان به نمایش لحظه ای قیمت اصل با گارانتی های معتبر به صورت آنلاین اشاره نمود، چرا که دیگر نیازی به تماس تلفنی یا مراجعه ی حضوری برای دریافت لیست قیمت کالاها نیست و همچنین از دیگر مزیت های فروشگاه درمان شو می توان به ارسال رایگان و سریع تجهیزات پزشکی در هر نقطه از ایران اشاره نمود که توسط تیم پشتیبانی قوی فروشگاه صورت می گیرد.

Tags: , ,