ترازو و تجهیزات پزشکی نوزاد

ترازو و تجهیزات پزشکی نوزاد

 

یکی از قسمت های مهم در تجهیزات پزشکی، لوازم پزشکی مربوط به نوزاد است. به طور معمول نوزادان در روزهاي اول زندگي خود مقداري از وزن خود را از دست مي دهند. این مقدار وزن از دست رفته در حالت عادی بین 5 تا 7 درصد وزن اولیه نوزاد است اما گاهی ممكن است این مقدار تا 10% وزن اولیه نوزاد هم برسد ولي اگر تغذیه نوزاد بلافاصله بعد از تولد کنترل شود می توان به وزن ایده آل نوزاد دست یافت. بر همین اساس توصيه مي شود كه مادران، وزن هنگام تولد و وزن زمان ترخيص نوزاد از بيمارستان را به خاطر بسپارند تا بتوانند با وزن هاي بعدي وي مقايسه نمایند. اگر نوزادي پس از گذشت 10 روز از تولدش هنوز در حال از دست دادن وزن باشد و يا تا 15 روز بعد از تولد به وزن زمان تولد خود برنگشته باشد نياز به مراقبت ويژه براي كشف و رفع علت دارد. پس لازمه ی کنترل وزن کودک این است که یک ترازوی اندازه گیری وزن نوزاد در خانه داشته باشید تا از کاهش غیر عادی وزن وی  اطلاع یابید و اقدامات لازم را تحت نظر پزشک انجام دهید.

لازم به ذکر است که فروشگاه اینترنی درمان شو بهترین مدل های ترازوی نوزاد را برای مشتریان خود فراهم آورده است.

افزايش وزن در 6 ماه اول زندگي سريع تر بوده و در هفته هاي اول، هر هفته بين 120 تا 240 گرم است يعني هر ماه، حداقل بايد 500 گرم به وزن نوزاد اضافه شود. بعد از 6 ماهگي سرعت افزايش وزن كمتر شده و هر ماه حداقل 350 تا400 گرم مي باشد.

از 12 تا 24 ماهگي افزايش وزن باز هم كمتر شده و به رقمي حدود حداقل 200 گرم در ماه مي رسد. بنابراين وزن كودك حوالي 4 تا 5 ماهگي 2 برابر، در يك سالگي 3 برابر و در سن دو سالگي 4 برابر وزن بدو تولد مي شود.

الگوي فوق در كودكان مختلف، متفاوت است و به عوامل بسیاری هم چون نوع تغذيه (شير مادر يا شير خشك)، ويژگي هاي كودك (نوع شخصيت و ميزان فعاليت)، جثه ی افراد خانواده (وراثت)، مسائل عاطفي (مثل ابراز عشق و محبت به كودك به خصوص در زمان تغذيه وي)، بيماري ها و غیره بستگی دارد.

 

جمع بندی:

در نهایت شما با وزن کردن می توانید از 1. رشد متناسب با سن نوزادتان، 2. موثر بودن عوامل محیطی بر روی وزن وی و یا اینکه 3. آیا کاهش یا افزایش وزن نوزادتان منطقی است یا خیر مطلع شوید و راه درمان درست را با مشورت با پزشک وی برگزینید و برای دانستن همه ی این ها شما در وهله ی اول نیازمند یک ترازو و دستگاه سنجش وزن قدرتمند نوزاد می باشید.

حال برای شناختن بهترین مارک و مناسب ترین مدل برای شما، از میان ترازو های اطفال موجود در بازار، می توانید از مقالات و دستگاه های ترازوی موجود در سایت درمان شو http://darmanshow.com  کمک بگیرید. کافیست برای این کار بر روی آدرس http://darmanshow.com/product-category/مادران-و-نوزاد/ کلیک نمایید.

Tags: , ,