اسامی تجهیزات پزشکی

اسامی تجهیزات پزشکی

 

در آیین نامه اداره کل تجهیزات پزشکی ایران به هرگونه وسیله، تجهیزات، لوازم،وسایل کاشتنی، مواد، معرف ها یا کالیبراتور آزمایشگاهی که به تنهایی یا با تلفیق با وسایل دیگر جهت اهداف مختلفی مانند تشخیص، پیشگیری، پایش، درمان یا کاهش بیماری و غیره مورد استفاده قرارمی گیرد تجهیزات پزشکی می گویند. در فروشگاه اینترنتی تجهیزات پزشکی درمان شو تعداد بی شماری تجهیزات پزشکی موجود است که در این مقاله سعی نموده ایم اسامی آن ها را به ترتیب دسته بندی ها و گروه بندی ها برای آشنایی بیشتر با دامنه ی محصولات فروشگاه بیاوریم.

درباره درمان شو بیشتر بدانیم:

به طور کلی در حال حاضر شرکت های بسیاری هستند که در زمینه تولید، توزیع و واردات تجهیزات پزشکی فعالیت می کنند که هدفشان برقراری یک زندگی آرام و بی دغدغه فکری برای افراد جامعه می باشد. حال فروشگاه اینترنتی درمان شو بر همین اساس، با به کارگیری شیوه ای نوین پا در عرصه ارائه خدمات پزشکی به بازار مصرف کنندگان نهاده است. تجهیزات موجود در این فروشگاه شامل گروه های مختلفی اعم از خانگی، کلینیکال،  مصرفی، پیشرفته (بیمارستانی) و غیره می شوند.

امروزه کمتر شرکتی یافت می شود که بتواند نیازهای مصرف کنندگان را در تمامی زمینه های تجهیزات فراهم نماید با این حال فروشگاه اینترنتی درمان شو این امکان را برای مشتریان خود فراهم نموده است که بتوانند تمام تجهیزات مورد نیاز خود را در هر یک از گروه های ذکر شده فقط از یک فروشگاه تهیه نمایند. از دیگر مزیت های این فروشگاه، صرفه جویی در وقت به دلیل خرید غیرحضوری و اینترنتی تجهیزات و ارسال آسان آن در هر نقطه از ایران می باشد.

فروشگاه اینترنتی درمان شو یک فروشگاه ارائه دهنده تجهیزات در زمینه پزشکی است که از مزایای بسیاری برخوردار است. از مزایای فروشگاه اینترنتی درمان شو می توان به مرجع معتبر شناسایی کالای مرغوب از طریق ارائه اطلاعات خاص هر محصول، بهره مندی از تیم پشتیبانی قوی، ارائه کالای مرغوب با قیمت مناسب، ارسال رایگان و سریع کالا، سهولت دسترسی به کالا از طریق اینترنت، مشاوره رایگان 24 ساعته توسط تیم حرفه ای پزشک و مهندسی پزشکی، ارائه محصول در 5 دسته کالایی مختلف و فروش تخصصی اشاره نمود.

از دیگر مزایای فروشگاه اینترنتی می توان به نمایش لحظه ای قیمت تجهیزات اصل با گارانتی های معتبر به صورت آنلاین اشاره نمود، چرا که دیگر نیازی به تماس تلفنی یا مراجعه ی حضوری برای دریافت لیست قیمت کالاها نیست و همچنین از دیگر مزیت های فروشگاه درمان شو می توان به ارسال رایگان و سریع تجهیزات در هر نقطه از ایران اشاره نمود که توسط تیم پشتیبانی قوی فروشگاه صورت می گیرد.

هدف اصلی فروشگاه اینترنتی درمان شو، ارائه اطلاعات درباره دامنه وسیعی از محصولات در کنار ارائه تجهیزات مرغوب و با کیفیت برای مصرف کنندگان گرامی است. در این راستا فروشگاه درمان شو تلاش خود را می کند تا بتواند تمامی نیازهای مصرف کنندگان را در حوزه سلامت و درمان برطرف نماید و در جهت خرید و انتخاب تجهیزات پزشکی معتبر آن ها را یاری نماید.

تجهیزات موجود در فروشگاه اینترنتی درمان شو در 5 دسته کالایی ارائه می شود که در ذیل به طور کامل لیست تجهیزات موجود را آورده ایم.

 

اسامی تجهیزات پزشکی فروشگاه اینترنتی درمان شو:

دسته اول تجهیزات خانگی در فروشگاه اینترنتی درمان شو شامل گروه های تب سنج و دماسنج، پوست و مو و زیبایی، بخور و رطوبت ساز، ماساژور، فشارسنج، تشک مواج، ترازو، تخت بیمار، تجهیزات توانبخشی، تجهیزات تنفسی، خواب و استراحت طبی، تناسب اندام، تصفیه هوا، تصفیه آب، تشک و پتوی برقی، مادران و نوزاد، گرما و سرما درمانی، فیزیوتراپی، ساپورت های ارتوپدی و دستگاه تست قند خون می شود.

تجهیزات پزشکی خانگی

 1. لازم به ذکر است که تب سنج و دماسنج در گروه  خانگی شامل دماسنج دیجیتالی، دماسنج لیزری، دماسنج الکلی و دماسنج جیوه ای می شود که هر کدام از آن ها به شیوه ای مختلف مانند زبانی، زیر بغلی، پیشانی و غیره اندازه گیری را انجام می دهند.
 2. گروه بعدی که شامل تجهیزات خانگی پوست، مو و زیبایی می شود دارای محصولاتی همچون دستگاه مو بر (اپیلاتور)، لیزر بدن، لیزر زخم، فر کننده مو، انواع مدل های کمربند لاغری، سونای صورت، آیینه برقی، پد عرق گیر و تجهیزات حجامت است.
 3. گروه بعدی که مربوط به دستگاه های رطوبت ساز و بخور می شود، شامل انواع تجهیزات سنجش میزان دما و رطوبت محیط و تجهیزات رطوبت ساز سرد و گرم در برندهای مختلف می باشد.
 4. امروزه با توجه به نیاز افراد جامعه به ماساژ، دستگاه های ماساژور متفاوتی وارد بازار شده اند که در فروشگاه اینترنتی درمان شو در گروه خانگی گنجانده شده اند و دارای انواع تخت ماساژ، پشتی ماساژور، ماساژور چشم، ماساژور برقی دستی، ماساژور پا و صندلی ماساژ و غیره می باشد.
 5. گروه فشارسنج خانگی در دسته خانگی، خود شامل دو گروه فشارسنج دیجیتال و فشارسنج عقربه ای می شود.
 6. تشک مواج دارای کاربرد خانگی و کلینیکال می باشد. از این تشک برای افرادی که از بیماری زخم بستر رنج می برند، استفاده می شود.
 7. ترازو در دسته خانگی و کلینیکی جای دارد که دارای گروه های مختلف ترازو دیجیتالی،ترازو عقربه ای، ترازو نوزاد، ترازو آشپزخانه و غیره می باشد.
 8. تخت بیمار در دسته خانگی نیز شامل تجهیزاتی مانند تخت، صندلی همراه بیمار و مانکی بار می شود.
 9. تجهیزات توانبخشی در گروه خانگی شامل تجهیزاتی است که در انجام امور روزانه به افراد کم توان، کمک می کنند و شامل محصولاتی مانند عصا، صندلی حمام، صندلی توالت، جرثقیل حمل بیمار و غیره می شود.
 10. تجهیزات تنفسی به تجهیزاتی گفته می شود که توانایی سنجش میزان اکسیژن خون، رساندن دارو و اکسیژن به بدن و خارج نمودن مایعات اضافی از بدن را دارند.
 11. خواب و استراحت طبی در دسته محصولات خانگی شامل بالش و پشتی های طبی و دور گردنی و غیره می باشد.
 12. گروه تناسب اندام شامل محصولاتی می باشد که برای لاغری و نظارت بر روند کم کردن وزن، مورد استفاده قرار می گیرند.
 13. امروزه با افزایش میزان آلودگی در شهر استفاده از دستگاه های تصفیه هوا و تصفیه آب برای بالارفتن سطح سلامت زندگی شهروندان کاربرد بسیاری دارد.
 14. تشکچه و پتو های برقی و همچنین محصولات گرما و سرما درمانی در گروه خانگی شامل محصولاتی می شود که در درمان گرفتگی و اسپاسم عضلانی و همچنین کاهش درد، کاربرد دارند.
 15. دامنه محصولات مادران و نوزاد در دسته خانگی شامل تجهیزاتی مانند بالش بارداری، فشارسنج، تب سنج و ترازوهای نوزاد، متر دور سر، شیردوش برقی، پد شیردهی، شکم بند و غیره می باشد.
 16. گروه محصولات فیزیوتراپی شامل محصولاتی اعم از تنس عضلانی، لامپ مادون قرمز، پدال فیزیوتراپی و غیره می شود.
 17. ساپورت های ارتوپدی در دسته خانگی شامل محصولاتی است که به کاهش درد و توانبخشی در افرادی که به ناتوانی موقتی ناشی از شکستگی و غیره دچار شده اند کمک می کنند.
 18. آخرین گروه خانگی مربوط به دستگاه تست قند خون می باشد که شامل همه ی تجهیزات جانبی دستگاه تست قند خون اعم از نوار تست قند خون، سوزن تست قند خون و غیره می شود.

 

دسته دوم تجهیزات کلینیکال در فروشگاه اینترنتی درمان شو شامل گروه های اتوسکوپ و افتالموسکوپ، چکش معاینه، ترازوی کلینیکال، ترالی، ویلچر کلینیکال، لارنگسکوپ، دیاپازون، اسپکلوم، تخت، ست احیا، چراغ قوه، تب سنج و دماسنج کلینیکال، فشارسنج کلینیکال، اسپیرومتر، ساکشن، گوشی پزشکی، ست معاینه، تجهیزات تنفسی کلینیکال، قدسنج و ظروف و ابزار معاینه می شود.

تجهیزات پزشکی کلینیکال

 1. لازم به ذکر است که اتوسکوپ و افتالموسکوپ در دسته کلینیکی، ابزار معاینه اولیه گوش و چشم هستند که پزشکان از آن ها استفاده می کنند.
 2. چکش معاینه در دسته کلینیکی، از ابزار معاینه ای است که پزشکان ارتوپدی از آن ها استفاده می کنند.
 3. ترازوی کلینیکال در دسته خانگی و کلینیکی جای دارد که دارای گروه های مختلف ترازو دیجیتالی، ترازو عقربه ای، ترازو نوزاد و غیره می باشد.
 4. گروه بعدی در دسته  کلینیکال، ترالی است که در کلینیک برای نگهداری ابزار در آن مورد استفاده قرار می گیرد.
 5. ویلچر کلینیکال در دسته کلینیکی جزء تجهیزات توانبخشی محسوب می شود که در کلینیک برای جا به جایی افراد کم توان، کاربرد دارد.
 6. لارنگسکوپ در دسته کلینیکال، جزء ابزاری است که برای معاینه حنجره مورد استفاده قرار می گیرد.
 7. دیاپازون وسیله ای است که برای شنوایی سنجی و ارزیابی شنوایی استفاده می شود.
 8. تخت در دسته کلینیکی نیز شامل تجهیزاتی مانند تخت های زیبایی، بستری و ماساژ، صندلی همراه بیمار و مانکی بار و غیره می شود.
 9. گروه چراغ قوه در دسته کلینیکال دارای انواع چراغ قوه های معاینه اعم از چراغ قوه پیشانی و چراغ قوه مدادی می شود.
 10. تب سنج و دماسنج کلینیکال در گروه کلینیکی شامل دماسنج دیجیتالی، دماسنج لیزری، دماسنج الکلی و دماسنج جیوه ای می شود که هر کدام از ان ها به شیوه ای مختلف مانند زبانی، زیر بغلی، پیشانی و غیره اندازه گیری را انجام می دهند.
 11. فشارسنج کلینیکال در دسته محصولات کلینیکی، خود شامل سه گروه فشارسنج جیوه ای کلینیکال، فشارسنج دیجیتال کلینیکال و فشارسنج عقربه ای کلینیکال می شود.
 12. تشک مواج دارای کاربرد خانگی و کلینیکال می باشد. از این تشک برای افرادی که از بیماری زخم بستر رنج می برند، استفاده می شود.
 13. اسپکولوم در دسته کلینیکال، وسیله ای است که برای معاینه های تخصصی پزشکان مامایی مورد استفاده قرار می گیرد.
 14. گروه بعدی در دسته کلینیکال ساکشن است که به پزشک برای خارج نمودن مایعات اضافی از بدن حین عمل کمک می کند.
 15. گوشی پزشکی در کلینیکال دارای انواع تخصصی می باشد، که برخی از آن ها برای معاینه قلب استفاده می شود.
 16. ست معاینه شامل تجهیزاتی برای معاینه اولیه مانند گوشی پزشکی، فشارسنج، اتوسکوپ، افتالموسکوپ و غیره می باشد.
 17. تجهیزات تنفسی کلینیکال به تجهیزات پزشکی گفته می شود که توانایی سنجش میزان اکسیژن خون، رساندن دارو و اکسیژن به بدن و خارج نمودن مایعات اضافی از بدن را دارند و همچنین شامت لجهیزاتی مانند لوله تراشه و مانومتر اکسیژن و غیره می باشد.
 18. گروه قدسنج در دسته کلینیکال برای اندازه گیری میزان قد نوزاد و بزرگسالان هستند که انواع مختلفی دارند.
 19. ظروف و ابزار معاینه شامل تجهیزاتی است که نه در دسته های تخصصی گنجانده شده است و نه در تجهیزات مصرفی و از آن ها می توان گارو را مثال زد.

 

دسته سوم تجهیزات بیمارستانی که در فروشگاه اینترنتی درمان شو به نام تجهیزات پیشرفته می باشد شامل گروه های زیر می شود که کالاهای تخصصی هر یک از این گروه ها در دسته مخصوص خود گنجانده شده و در راستای هتلینگ بیمارستان استفاده می شود.

تجهیزات بیمارستانی

 1. ICU و CCU
 2. بیهوشی و تنفسی
 3. آمبولانس
 4. اورژانس
 5. زنان و زایمان
 6. اتاق عمل
 7. هتلینگ
 8. قلب
 9. اطفال و نوزاد
 10. عمومی
 11. تصویربرداری

 

دسته چهارم تجهیزات مصرفی در فروشگاه اینترنتی درمان شو شامل گروه های زیر می شود که از جمله تجهیزاتی است که در پزشکی بسیار کاربرد دارد و به صورت یکبار مصرف می باشند.

تجهیزات مصرفی

 1. چسب
 2. ماسک فیلتردار
 3. دستکش جراحی استریل
 4. سوند
 5. ست سرم
 6. باند و گاز  و پنبه
 7. دستکش ونیل
 8. لباس بیمار
 9. آنژیوکت
 10. الکل طبی
 11. دستکش لاتکس
 12. ملحفه و روتختی
 13. سرنگ
 14. بتادین
 15. ماسک سه لایه
 16. کیسه ادرار

 

دسته پنجم تجهیزات آرایشی و بهداشتی در فروشگاه اینترنتی درمان شو شامل دو گروه تجهیزات و لوازم بهداشتی مانند پدهای عرق گیر مخصوص شیردهی، زیر بغلی و همچنین ژل های ضدعفونی کننده و تجهیزات و لوازم آرایشی مانند آینه های برقی و غیره می شود.

آرایشی

برای مشاهده کالاهای موجود در هر یک از این گروه ها کافی است بر روی نام گروه بر روی مقاله کلیک نماید.

حیطه فعالیت فروشگاه اینترنتی درمان شو:

هدف فروشگاه اینترنتی درمان شو، ارائه محصول و خدمات به پزشکان، بیماران، پرستاران و مراکز درمانی مانند کلینیک ها، مطب و بیمارستان ها می باشد. چرا که فروشگاه درمان شو دارای دامنه وسیعی از محصولات در گروه های مختلف است که قابلیت تجهیز کردن مطب و هتلینگ بیمارستانی و غیره را دارد. درمان شو سعی دارد تا شما با انتخاب این فروشگاه، به عنوان یک مرجع قابل اعتماد، علاوه بر صرفه جویی در زمان، وقت و هزینه، ضامن سلامتی خود، خانواده عزیزتان و دوستانتان باشید.

 

Tags: ,